Used Ford for Sale in Watrous
2025 Ford Escape Active 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $36,900$35,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:42,079 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T3471A |
| City: | Watrous |
Escape ActiveENGINE: 1.5L ECOBOOST -inc: auto start-stop technology (STD), Turbocharged, Traction Control, Lane Departure Warning, Passenger Air Bag Sensor, Tires - Rear All-Season, Rear Bench Seat, Cruise Control, Brake Assist, Lane Keeping Assist, Requires Subscription, St.....Read MoreLire la suite
2022 Ford Edge Titanium 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $34,995$33,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:23,405 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T3356A |
| City: | Watrous |
EdgeENGINE: TWIN-SCROLL 2.0L ECOBOOST -inc: auto start-stop technology (STD), Turbocharged, Tires - Front Performance, Power Steering, Brake Assist, ABS, Aluminum Wheels, Tires - Rear Performance, Temporary Spare Tire, All Wheel Drive, Brake Actuated Limited Slip Differentia.....Read MoreLire la suite
2022 Ford Escape SEL Hybrid 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $29,900$26,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:72,155 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | S1681B |
| City: | Watrous |
Escape SEL HybridENGINE: 2.5L IVCT ATKINSON CYCLE I-4 HYBRID (STD), Temporary Spare Tire, Power Door Locks, Fog Lamps, Privacy Glass, MP3 Capability, Satellite Radio, Auxiliary Audio Input, MP3 Capability, Requires Subscription, Automatic Highbeams, Heated Mirrors, Keyless E.....Read MoreLire la suite
2020 Ford Edge Titanium 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $29,900$25,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:129,435 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T3382A |
| City: | Watrous |
XXXEdge TitaniumENGINE: TWIN-SCROLL 2.0L ECOBOOST -inc: auto start-stop technology (STD), Turbocharged, Integrated Turn Signal Mirrors, Power Mirror(s), Rear Defrost, Intermittent Wipers, Remote Trunk Release, Privacy Glass, Heated Mirrors, Power Door Locks, Rear Spoiler, Ra.....Read MoreLire la suite
2017 Ford Explorer XLT 4dr 4x4
| Price: | $26,900$22,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:95,457 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.3L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T3291A |
| City: | Watrous |
ExplorerENGINE: 2.3L I-4 ECOBOOST, Four Wheel Drive, Temporary Spare Tire, Tires - Rear All-Season, ABS, Tires - Front All-Season, 4-Wheel Disc Brakes, Aluminum Wheels, Power Steering, Variable Speed Intermittent Wipers, Bluetooth Connection, Stability Control, Rear A/C, Chi.....Read MoreLire la suite
| Price: | $15,900$14,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:150,000 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.6L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | M7961A |
| City: | Watrous |
Escape SEAluminum Wheels, 4-Wheel Disc Brakes, Turbocharged, Brake Actuated Limited Slip Differential, ABS, Power Steering, Tires - Rear Performance, Tires - Front Performance, Brake Assist, Four Wheel Drive, Intermittent Wipers, Power Door Locks, Rear Defrost, Privacy Glass.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...






