Used GMC for Sale in Watrous
2024 GMC Sierra 1500 SLE 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $57,900$56,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:49,110 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T3199A |
| City: | Watrous |
Sierra Short BOX Crew CAB 1500 4WDGVWR 7100 LBS. (3221 KG), X31 OFF-ROAD AND PROTECTION PACKAGE includes (X31) Off-Road Package (CGN) spray-on bedliner and (RIA) All-weather floor liners LPO, WHEELS 18 X 8.5 (45.7 CM X 21.6 CM) 6-SPOKE MACHINED ALUMINUM with Dark Grey Metall.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Sierra 1500 SLT 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $65,900$64,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:64,261 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.2L 8cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T3398A |
| City: | Watrous |
Sierra Short BOX Crew CAB 1500 4WDENGINE 6.2L ECOTEC3 V8 (420 hp [313 kW] @ 5600 rpm 460 lb-ft of torque [624 Nm] @ 4100 rpm); featuring Dynamic Fuel Management, Tow Hitch, Power Steering, Aluminum Wheels, Tires - Front All-Season, 4-Wheel Disc Brakes, Fog Lamps, Fro.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Sierra 1500 Elevation 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $67,900$66,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:31,025 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T3383A |
| City: | Watrous |
Sierra Short BOX Crew CAB 1500 4WDENGINE DURAMAX 3.0L TURBO-DIESEL I6 (305 hp [227 kW] @ 3750 rpm 495 lb-ft of torque [671 Nm] @ 2750 rpm) (Includes (KW5) 220-amp alternator and (K05) engine block heater., Tow Hitch, Aluminum Wheels, Automatic Highbeams, Front Collis.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Sierra 1500 Denali 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $76,900$75,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:22,690 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T3433A |
| City: | Watrous |
Sierra 1500 Crew Denali 4WDGVWR 7200 LBS. (3266 KG), REAR AXLE 3.23 RATIO, ENGINE DURAMAX 3.0L TURBO-DIESEL I6 (305 hp [227 kW] @ 3750 rpm 495 lb-ft of torque [671 Nm] @ 2750 rpm) (Includes (KW5) 220-amp alternator and (K05) engine block heater.), DENALI PREFERRED EQ.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Sierra 1500 AT4 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $73,900$72,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:73,440 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T3151A |
| City: | Watrous |
XXXSierra 1500 Crew AT4 4WDAT4 PREFERRED EQUIPMENT GROUP includes standard equipment, AT4 PREFERRED PACKAGE includes (UG1) Universal Home Remote and (A48) rear sliding power window, WHEELS 20 X 9 (50.8 CM X 22.9 CM) MACHINED ALUMINUM with Carbon Grey Metallic accents, ENGINE.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...






