Used GMC for Sale in Watrous
2021 GMC Acadia SLT All-Wheel Drive
| Price: | $35,900$32,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:94,154 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | S1438B |
| City: | Watrous |
Acadia Slt1 AWDENGINE 3.6L V6 SIDI DOHC WITH VARIABLE VALVE TIMING (VVT) (310 hp [231.1 kW] @ 6600 rpm 271 lb-ft of torque [365.9 N-m]) @ 5000 rpm, Requires Subscription, AM/FM Stereo, Power Liftgate, Bucket Seats, HD Radio, Universal Garage Door Opener, Auxiliary Au.....Read MoreLire la suite
2021 GMC Acadia SLT All-Wheel Drive
| Price: | $38,900$37,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:92,535 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T3425A |
| City: | Watrous |
Acadia SLT AWDTRANSMISSION 9-SPEED AUTOMATIC ELECTRONICALLY-CONTROLLED WITH 3.6L V6 ENGINE, TRAILERING PACKAGE includes factory-installed hitch 4000 lbs. towing 7-pin wiring harness Class III hitch (V08) heavy-duty cooling system (PZ8) Hitch Guidance with Hitch View and (CTT.....Read MoreLire la suite
2021 GMC Sierra 1500 Elevation 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $47,900$46,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:91,450 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T3460A |
| City: | Watrous |
Sierra Short BOX Crew CAB 1500 4WDENGINE DURAMAX 3.0L TURBO-DIESEL I6 (277 hp [206.6 kW] @ 3750 rpm 460 lb-ft of torque [623.7 N-m] @ 1500 rpm) (Includes (KW5) 220-amp alternator and (K05) engine block heater.), Heated Front Seat(s), Turbocharged, Power Driver Seat, .....Read MoreLire la suite
2021 GMC Sierra 1500 SLT 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $55,900$54,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:74,273 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T3440A |
| City: | Watrous |
Sierra Short BOX Crew CAB 1500 4WDENGINE DURAMAX 3.0L TURBO-DIESEL I6 (277 hp [206.6 kW] @ 3750 rpm 460 lb-ft of torque [623.7 N-m] @ 1500 rpm) (Includes (KW5) 220-amp alternator and (K05) engine block heater.), Tow Hitch, Requires Subscription, Satellite Radio, Blue.....Read MoreLire la suite
2021 GMC Sierra 1500 Denali 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Price: | $52,900$48,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:118,695 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.2L 8cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | S1653A |
| City: | Watrous |
Sierra Short BOX Crew CAB 1500 4WDENGINE 6.2L ECOTEC3 V8 (420 hp [313 kW] @ 5600 rpm 460 lb-ft of torque [624 Nm] @ 4100 rpm); featuring all-new Dynamic Fuel Management that enables the engine to operate in 17 different patterns between 2 and 8 cylinders depending on.....Read MoreLire la suite
2021 GMC Sierra 1500 4x4 Double Cab 6.6 ft. box
| Price: | $30,900$29,995 |
Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:190,558 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T3353A |
| City: | Watrous |
Sierra 1500 4WD EXT CAB PickupENGINE 5.3L ECOTEC3 V8 with available Active Fuel Management (355 hp [265 kW] @ 5600 rpm 383 lb-ft of torque [518 Nm] @ 4100 rpm) With (FHS) E85 FlexFuel engine includes Active Fuel Management.), Tires - Front All-Season, Steel Wheels, A.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...






